BFM 89.9

Podcast  >  Night Shift  >  Bila Larut Malam  >  Buku Tiga Lima #3 - Kereta Baru Takut Terburu-buru, Kereta Terpakai Takut Poket Pokai

Buku Tiga Lima #3 - Kereta Baru Takut Terburu-buru, Kereta Terpakai Takut Poket Pokai

Nirmala Subramaniam, Agensi Kaunseling & Pengurusan Kredit (AKPK)

25-May-17 00:00

Buku Tiga Lima #3 - Kereta Baru Takut Terburu-buru, Kereta Terpakai Takut Poket Pokai

Pada masa kini, kereta dianggap sebagai satu keperluan wajib untuk memudahkan pergerakan kita. Tetapi, dari sudut kewangan, adakah ianya boleh dianggap sebagai satu pelaburan yang bijak? Sekiranya sememangnya perlu kita memiliki kereta, apakah yang boleh kita lakukan untuk memastikan pembelian kita itu cermat dan padan dengan status kewangan kita? Buku Tiga Lima cuba mencari jalan terbaik untuk sampai ke destinasi tersebut.


Download the BFM mobile app. Stay at home and stay up-to-date.

Tags:  AKPKcar loanCar Ownershipfinancing loanfinancial planningused carGrabUbercar maintenanceFinancial ServicesPersonal FinanceCulture, History, Heritage


Dan Lain-Lain

Share this podcast




Play / Pause

Listen now :

Today’s Shows



10:00 AM

Breaking Bread (REPEAT)

A Better Food Aid Model, with Food Relief Project; Loh Yi Jun (junandtonic.com) | Zoee Wong (Food Relief Project)

11:00 AM

A Bit of Culture (REPEAT)

12:00 PM

I Love KL (REPEAT)

Periuk - Uncovering Food Recipes & Stories; Surekha Ragavan & Alia Ali, Co-founders, Periuk

1:00 PM

Best of Enterprise (REPEAT)

Not Treading Lightly; Richard Xia, Novelship

1:30 PM

Raise Your Game (REPEAT)

Words Matter; Sheila Singam, Human Equation

2:00 PM

Popcorn Culture (REPEAT)

Legally Blonde

2:30 PM

Popcorn Culture (REPEAT)

Review - The Tomorrow War

3:00 PM

GGWP (REPEAT)

Review - Mass Effect 2 Legendary Edition; Kelvin Yee | Sabrina Yusof

4:00 PM

Pick Of The Pops

POTP Epi405 - Popular Songs From 60s to 80s; Patrick Teoh

6:00 PM

Wavelength (REPEAT)

Wavelength Ep251

7:00 PM

Take Five (REPEAT)

9:00 PM

The Flow (REPEAT)