BFM 89.9

Podcast  >  Night Shift  >  Bila Larut Malam  >  Buku Tiga Lima #3 - Kereta Baru Takut Terburu-buru, Kereta Terpakai Takut Poket Pokai

Buku Tiga Lima #3 - Kereta Baru Takut Terburu-buru, Kereta Terpakai Takut Poket Pokai

Nirmala Subramaniam, Agensi Kaunseling & Pengurusan Kredit (AKPK)

25-May-17 00:00

Buku Tiga Lima #3 - Kereta Baru Takut Terburu-buru, Kereta Terpakai Takut Poket Pokai

Pada masa kini, kereta dianggap sebagai satu keperluan wajib untuk memudahkan pergerakan kita. Tetapi, dari sudut kewangan, adakah ianya boleh dianggap sebagai satu pelaburan yang bijak? Sekiranya sememangnya perlu kita memiliki kereta, apakah yang boleh kita lakukan untuk memastikan pembelian kita itu cermat dan padan dengan status kewangan kita? Buku Tiga Lima cuba mencari jalan terbaik untuk sampai ke destinasi tersebut.


This and more than 60,000 other podcasts in your hand. Download the all new BFM mobile app.

Categories: 

Tags:  AKPKcar loanCar Ownershipfinancing loanfinancial planningused carGrabUbercar maintenance


Share this podcast




Play / Pause

Listen now : Live & Learn: Budget 2023: Addressing the Needs of Women

Today’s Shows



6:00 AM

The 6AM Stretch

7:00 AM

World Market Watch

7:15 AM

Morning Brief

8:00 AM

The Breakfast Grille

(LIVE) H. E. Dr. Peter Blomeyer, German Ambassador to Malaysia

8:30 AM

Morning Brief

9:00 AM

Opening Bell

9:35 AM

People, Planet, Profit

10:05 AM

Open For Business

Jan Willem Smulders, Chairman, Ideas Academy

11:05 AM

Resource Centre

Hetal Doshi, Founder, O-Psych

12:00 PM

Enterprise Biz Bytes

Chris Humprey, Executive Director of the EU-ASEAN Business Council

1:00 PM

The Breakfast Grille Repeat

H. E. Dr. Peter Blomeyer, German Ambassador to Malaysia

2:05 PM

Live & Learn

Budget 2023: Addressing the Needs of Women

3:05 PM

Today I Learned

Women, Life, Freedom: Iran Uprising Explained

4:05 PM

Health & Living

Major Tom to Ground Control: Understanding How Bones Age

5:00 PM

Popek Popek Parlimen

5:35 PM

Today On Twitter

6:05 PM

Inside Story

7:05 PM

The Evening Edition

7:35 PM

Popcorn Culture Throwback

Some Like It Hot

8:05 PM

By The Book

The Bookers Through The Years

9:00 PM

Bar None