BFM 89.9

Podcast  >  Night Shift  >  Bila Larut Malam  >  Buku Tiga Lima #3 - Kereta Baru Takut Terburu-buru, Kereta Terpakai Takut Poket Pokai

Buku Tiga Lima #3 - Kereta Baru Takut Terburu-buru, Kereta Terpakai Takut Poket Pokai

Nirmala Subramaniam, Agensi Kaunseling & Pengurusan Kredit (AKPK)

25-May-17 00:00

Buku Tiga Lima #3 - Kereta Baru Takut Terburu-buru, Kereta Terpakai Takut Poket Pokai

Pada masa kini, kereta dianggap sebagai satu keperluan wajib untuk memudahkan pergerakan kita. Tetapi, dari sudut kewangan, adakah ianya boleh dianggap sebagai satu pelaburan yang bijak? Sekiranya sememangnya perlu kita memiliki kereta, apakah yang boleh kita lakukan untuk memastikan pembelian kita itu cermat dan padan dengan status kewangan kita? Buku Tiga Lima cuba mencari jalan terbaik untuk sampai ke destinasi tersebut.


Download the BFM mobile app. Stay at home and stay up-to-date.

Tags:  AKPKcar loanCar Ownershipfinancing loanfinancial planningused carGrabUbercar maintenancePersonal FinanceCulture, History, Heritage


Dan Lain-Lain

Share this podcast




Play / Pause

Listen now : Pick of the Pops (REPEAT): Epi450 - Hits From The 60s to...

Today’s Shows



10:00 AM

Pick of the Pops (REPEAT)

Epi450 - Hits From The 60s to 80s

12:00 PM

Bar None (REPEAT)

1:00 PM

Ringgit and Sense (REPEAT)

Charlie Munger, The Abominable No Man; Rajen Devadason, Licensed Financial Planner, Manulife Investment Management Malaysia Berhad

1:30 PM

The Property Show (REPEAT)

What Could Deter Property Transaction From Taking Place?; Chris Tan, Managing Partner, Chur Associates

2:00 PM

Cruise Control (REPEAT)

Hyundai Ioniq 5's Wow Factor; Daniel Fernandez, Managing Editor, dsf.my

3:00 PM

By the Book (REPEAT)

Kuala Lumpur Youth Literary Arts Festival 2022

4:00 PM

The Bigger Picture (REPEAT)

Hasan Al-Akraa - Life as a Refugee; Hasan Al-Akraa, Syrian Refugee, Activist

5:00 PM

TED Radio Hour

6:00 PM

Earth Matters (REPEAT)

You've Got A Friend in Bukit Kiara; Ir Dr Kribanandan Naidu, President, Friends of Bukit Kiara (FoBK)

7:00 PM

Back To Back (REPEAT)

EP25 - The Beach Boys

8:00 PM

Track By Track (REPEAT)

EP25 - Pet Sounds

9:00 PM

The Selector